REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Wadowic pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Wadowic pod Krakowem
Wojewoda Małopolski wydał pozwolenie na budowę dla obwodnicy Wadowic pod Krakowem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi proces weryfikacji propozycji złożonych przez potencjalnych wykonawców. Wszystkich ofert jest trzynaście.
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempa
• Budowana trasa ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji pomiędzy Wrocławiem a południem regionu, w tym Kotliną Kłodzką, a także dla ruchu tranzytowego w kierunku południowych sąsiadów Polski
Trzy przedwojenne mosty z 1936 roku na Zakopiance zastąpią nowe konstrukcjeartykuł
Pokaż artykuł
Trzy przedwojenne mosty z 1936 roku na Zakopiance zastąpią nowe konstrukcje
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie trzech mostów na Zakopiance: dwóch w Krzyszkowicach i jednego w Jaworniku. Nowe obiekty zastąpią konstrukcje, które powstały w 1936 roku. Za przygotowanie projektów odpowiada firma E&C. Wartość umowy to 553,5 tys. zł.
Na Zakopiance zostanie wybudowany nowy węzeł drogowyartykuł
Pokaż artykuł
Na Zakopiance zostanie wybudowany nowy węzeł drogowy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na budowę węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach. Wykona go firma Nowak-Mosty za 91,1 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2025 roku.
Na Podlasiu powstanie Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis [WIZUALIZACJE+FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Na Podlasiu powstanie Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis [WIZUALIZACJE+FILMY]
W województwie podlaskim, w miejscowości Wasilków k. Białegostoku do 2027 roku ma powstać Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis. Zaprezentowano koncepcję architektoniczną budynku i jego otoczenia. Budynek jest symbolicznym przeniesieniem Pawilonu Polski z EXPO 2020 do województwa podlaskiego, a za jego koncepcją stoi ta sama pracownia – WXCA.
Umowa na dofinansowanie unijne dla odcinka drogi S17artykuł
Pokaż artykuł
Umowa na dofinansowanie unijne dla odcinka drogi S17
Ponad 61 mln euro wyniesie dofinansowanie na zaprojektowanie i budowę ponad 17-kilometrowego odcinka S17 Tomaszów Lubelski – Hrebenne. To efekt umowy o dofinansowanie (Grant Agreement) podpisanej między Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) a Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA).
Osiem ofert na realizację nowej obwodnicy w woj. lubuskim [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
Osiem ofert na realizację nowej obwodnicy w woj. lubuskim [LISTA]
Dziś (25 marca) zakończył się etap składania ofert w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Przytocznej w ciągu DK24. Długość planowanej drogi wynosi 6 km. Realizacją inwestycji zainteresowanych jest ośmiu wykonawców. Po analizie złożonych dokumentów inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), wskaże najkorzystniejszą ofertę.
Kolejny ważny krok do rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok do rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą
Kolejny ważny krok do rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę jednego z łódzkich odcinków, Łyszkowice - granica woj. łódzkiego i mazowieckiego. W lutym GDDKiA ogłosiła wybór dla dwóch odcinków w województwie mazowieckim. Do kompletu brakuje jeszcze rozstrzygnięcia dla odcinka od węzła Łódź Północ do Łyszkowic.
[wielkopolskie] Piła ma nową arterię komunikacyjnąartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Piła ma nową arterię komunikacyjną
Za kwotę około 7,141 mln zł w Pile powstała ulica Philipsa. Poza walorami komunikacyjnymi, nowa drog...
[Poznań] Otwarcie nowego obiektu dydaktycznego AWF w Poznaniu 21 maja 2012 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Otwarcie nowego obiektu dydaktycznego AWF w Poznaniu 21 maja 2012 r.
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, 93-lata tradycji, n...
[Lublin] Wkrótce ruszy budowa nowego dojazdu do obwodnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Wkrótce ruszy budowa nowego dojazdu do obwodnicy
W kwietniu rozpocznie się budowa ulicy Poligonowej, która będzie stanowić nowy dojazd do obwodnicy L...
[Polska] Grupa Geo z Certyfikatem Firmy Wiarygodnej Finansowoartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Grupa Geo z Certyfikatem Firmy Wiarygodnej Finansowo
Geo, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o. otrzymała certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo. To potwierdzenie,...
Dolny Śląsk: WSSE Invest-Park wybuduje halę produkcyjno-biurową w Pasiecznej k. Jaworzyny Śląskiej [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: WSSE Invest-Park wybuduje halę produkcyjno-biurową w Pasiecznej k. Jaworzyny Śląskiej [FILM + WIZUALIZACJE]
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park zdecydowała się na budowę własnej hali produkcyj...
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicachartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają dostęp do kolei na trasie z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego. Mieszkańcy oraz podróżni korzystają z nowych peronów na przystankach Zaosie i Żakowice Południowe. Inwestycje są realizowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Efektem prac za ok. 7,1 mln zł są wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna.
Mieszkańcy i podróżni korzystają z nowych przystanków w województwie łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy i podróżni korzystają z nowych przystanków w województwie łódzkim
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły dostępność do kolei na trasach z Łodzi do Kutna, Łowicza, Sieradza i Tomaszowa Mazowieckiego. Od grudnia mieszkańcy oraz podróżni korzystają z nowych przystanków Jedlicze koło Zgierza, Pabianice Północne i Zgierz Rudunki oraz zmodernizowanych peronów w Zaosiu i Żakowicach Południowych. Inwestycje zrealizowano w ramach ze środków budżetowych oraz funduszy unijnych. Efektem prac za ponad 28 mln zł są wygodniejsze podróże w regionie.
[Wrocław] Spalarni śmieci we Wrocławiu nie będzie. Prezydent wydał oświadczenieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Spalarni śmieci we Wrocławiu nie będzie. Prezydent wydał oświadczenie
Prezydent miasta zapowiedział, że nie przewiduje powstania we Wrocławiu spalarni śmieci. Sortownia i...
Partnerstwo PEJ i GUS wzmocni monitoring udziału krajowych firm w budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Partnerstwo PEJ i GUS wzmocni monitoring udziału krajowych firm w budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
– Budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej to nie tylko inwestycja w bezpieczne i stabilne źródło energii, ale także realny impuls rozwojowy dla krajowej gospodarki. Współpraca z Głównym Urzędem Statystycznym pozwoli nam tworzyć narzędzia do miarodajnego i transparentnego pomiaru tzw. local content, czyli udziału polskich firm w projekcie jądrowym. GUS, zgodnie z kierunkowym podejściem wyznaczonym przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, odpowiada za wypracowanie metodyki i standardów pomiaru local content, które pozwolą w sposób obiektywny ocenić udział krajowych przedsiębiorstw w polskich strategicznych inwestycjach. Dla PEJ kluczowym jest, by na bieżąco monitorować efekty gospodarcze inwestycji jądrowej, wzmacniać krajowe łańcuchy dostaw oraz świadomie budować kompetencje przemysłowe w Polsce – podkreślił dr hab. prof. ucz. Maciej Sokołowski, Członek Rady Nadzorczej PEJ delegowany do czasowego wykonywania czynności Wiceprezesa Zarządu.
Podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei na trasie z Bydgoszczy do Chełmżyartykuł
Pokaż artykuł
Podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei na trasie z Bydgoszczy do Chełmży
Nowy przystanek w Dąbrowie Chełmińskiej zapewni lepszy dostęp do kolei na linii w kierunku Bydgoszczy i Chełmży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i realizację prac budowlanych. Inwestycja zostanie sfinansowana z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Nowe przystanki w Kołobrzegu i Szczecinku zwiększą dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przystanki w Kołobrzegu i Szczecinku zwiększą dostęp do kolei
Od 9 czerwca mieszkańcy Kołobrzegu i Szczecinka zyskają lepszy dostęp do kolei. W ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, wybudowaliśmy nowe przystanki: Kołobrzeg Amfiteatr, Kołobrzeg Ogrody oraz Szczecinek Bugno. Efektem inwestycji będą wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Szczecina, Koszalina, Białogardu i Piły.
Koszalin: od 1 września wsiądziemy do pociągów z nowych przystanków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Koszalin: od 1 września wsiądziemy do pociągów z nowych przystanków [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy Koszalina od 1 września zyskają lepszy dostęp do kolei. W ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, PKP PLK S.A. wybudowały nowe przystanki: Koszalin Politechnika oraz Koszalin Wschodni. Efektem inwestycji będą wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Szczecina, Kołobrzegu, Słupska i Białogardu.
REKLAMA